Zarząd spółki informuje, że sprawy, które zostaną rozpoznane przez Naczelny Sąd Administracyjny 12 września 2006r. nie dotyczą ani rozstrzygnięcia przetargu na częstotliwości UMTS, ani przyznanej P4 w jego wyniku decyzji o rezerwacji tych częstotliwości. W związku z tym jakiekolwiek rozstrzygnięcia w tych sprawach nie będą dotyczyły firmy P4.Sprostowanie dotyczące rewelacji agencji ISB opublikował również Urząd Komunikacji Elektronicznej.
12 września 2006 NSA rozpozna dwie sprawy ze skarg kasacyjnych Polkomtel S.A. i PTC Sp. z o.o. Obie skargi dotyczą wyroków WSA w Warszawie, w których sąd ten utrzymał w mocy jako całkowicie prawidłowe decyzje Prezesa URTiP o odmowie tym spółkom rezerwacji częstotliwości UMTS ze względu na stwierdzony brak dostatecznych zasobów częstotliwości oraz konieczność przeprowadzenia przetargu.
Wiele argumentów przemawia za tym że skargi kasacyjne nie zostaną uwzględnione. Jednakże nawet w razie ich uwzględnienia i nie podzielenia przez NSA wcześniejszego stanowiska WSA w Warszawie oraz Prezesa URTiP, co najwyżej może zostać stwierdzona nieważność decyzji o odmowie rezerwacji częstotliwości UMTS dla tych spółek. Wyrok taki w żadnym przypadku nie będzie powodował ani unieważnienia przetargu UMTS, ani też uchylenia decyzji o rezerwacji tej częstotliwości dla P4 Sp. z o.o., bowiem kwestie te w ogóle nie są przedmiotem tych skarg.
Zarząd spółki P4 stoi na stanowisku, że decyzja dotycząca rezerwacji częstotliwości przyznana P4 jest prawomocna i ostateczna.
31 sierpnia 2006
Częstotliwości dla P4 przyznane zgodnie z prawem
No i mamy jasność. Okazuje się, że nie ma zagrożenia utraty przez P4 licencji na UMTS. Pani Streżyńska narobiła zamieszania :) Postępowanie, które będzie toczyć się przed Naczelnym Sądem Administracyjnym nie będzie dotyczyło P4. Oto oficjalne stanowisko spółki P4:
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz